WYNAJEM LIMUZYN, 0-601678910, TAXI-LIMUZYNA, 

TAXI LIMUZYNA, AUTO DO ŚLUBU, AUTO NA ŚLUB, LIMUZYNA, LIMUZYNA POMORSKIE, LINCOLN LIMUZYNA, PRZEWOZY OKOLICZNOŚCIOWE, ROLLS 

ROYCE , LINCOLN TOWN CAR, WYNAJEM LIMUZYN POMORSKIE, ZABYTKOWE AUTA ŚLUBNE, ZABYTKOWE AUTA DO ŚLUBU, WYNAJEM ROLLS ROYCE, 

TAXI LIMUZYNY, ROLLS ROYCE WYNAJEM, ROLLS ROYCE LIMUZYNA, ŚLUBY IMPREZY PRZEWOZY
WYNAJEM LIMUZYN, 0-

601678910, TAXI-LIMUZYNA, TAXI LIMUZYNA, AUTO DO ŚLUBU, AUTO NA ŚLUB, LIMUZYNA, LIMUZYNA POMORSKIE, LINCOLN LIMUZYNA, 

PRZEWOZY OKOLICZNOŚCIOWE, ROLLS ROYCE , LINCOLN TOWN CAR, WYNAJEM LIMUZYN POMORSKIE, ZABYTKOWE AUTA ŚLUBNE, ZABYTKOWE AUTA DO 

ŚLUBU, WYNAJEM ROLLS ROYCE, TAXI LIMUZYNY, ROLLS ROYCE WYNAJEM, ROLLS ROYCE LIMUZYNA, ŚLUBY IMPREZY PRZEWOZY
historia firmy nasze limuzyny oferta i cennik galerie zdjęć kontakt

FIRMA MOTOWETERAN

Historia najstarszej na Wybrzeżu firmy w branży przewozów okazjonalnych i okolicznościowych


Kto z nas nie zna bajkowego świata Holywoodu? Olbrzymie fortuny zrodzone z wielkich kreacji filmowych uwidaczniają się w prywatnym życiu gwiazd, a zwłaszcza na wszelkiego rodzaju galach. Błyskające flesze, oszałamiające stroje, czerwone dywany i nieodzowne długie limuzyny z czarnymi szybami skrywającymi tajemnicze wnętrza przed oczami ciekawskich. Zatrzymują się tylko na chwilę, aby gwiazdy otulone we wspaniałe futra i smokingi mogły przejść kilka metrów po czerwonym chodniku w blasku jupiterów i diamentowej biżuterii. Czasem przez chwilę widać niewielki fragment luksusowego, niedostępnego dla zwykłego śmiertelnika wnętrza. Te wyjątkowe pojazdy przeznaczone na wyjątkowe chwile do niedawna były częścią amerykańskiego snu o sławie i pieniądzach.

Cadillac Fleetwood Stretch Limousine

FIRMA MOTOWETERAN powstała w 1989 roku


Dziś już nikt nie pamięta kiedy po raz pierwszy w Europie pojawiły się amerykańskie "pullmany", ale wiadomo, ze firma MOTOWETERAN powstała w 1989 roku. Od początku było efektownie. Srebrny Cadillac Fleetwood, rocznik 1985 z przedłużanym nadwoziem O`Gara wzbudzał ogólne zainteresowanie, ale i respekt. Kiedy wyposażony w taksówkarskiego koguta pojawił się na postoju, konsekwentnie był omijany nawet gdy stał jako pierwszy w kolejce. Nie pomagały tabliczki informujące o zwyczajnej taksówkowej opłacie za przejazd. Jakaś dziwna obawa nie pozwalała nawet na chwilowe posmakowanie luksusu podróży prawdziwą limuzyną. I niech żałują ci, którzy wtedy wsiadali do zwykłych Polonezów, Fiatów, Mercedesów i Fordów. Nastrojowe wnętrze stworzone przez firmę O`Gara było znakomicie wytłumione i odizolowane od świata zewnętrznego. Całkowitą intymność przedziału pasażerskiego można było uzyskać po podniesieniu przyciemnianej szyby oddzielającej go od kierowcy. Przytłumione dolne światło stwarzało niecodzienną atmosferę tego luksusowego wnętrza. Wśród niezwykle wygodnych skórzanych kanap ustawionych vis a vis wkomponowano szlachetne drewno kryjące barek, lodówkę, telewizor, video i sprzęt stereo. Rzeczywiście można było sobie zadać pytanie czy to możliwe, aby przejazd taką salonką kosztował tyle co przejazd zwyczajną taksówką?

Lincoln Town Car Stretch Limousine

Lincoln Town Car w szlachetnej bieli


Następną limuzyną był wspaniały Lincoln Town Car w szlachetnej bieli z nie mniej wspaniałym, nieco wyzywającym czerwonym wnętrzem. Wyposażenie podobne jak w Cadillacu pozwalało na relaksacyjne podróżowanie na dłuższych i krótszych trasach. Doświadczenia zebrane przy pierwszej limuzynie pozwalały wykorzystać Lincolna zgodnie z jego przeznaczeniem. Znakomicie sprawdzał się w obsłudze uroczystości ślubnych, ale coraz częściej był również zamawiany jako luksusowy środek lokomocji przewożący VIP-ów i osoby celebrujące prywatne uroczystości, które znakomicie podkreślała majestatyczna powaga Lincolna.

Lincoln Town Car Stretch Limousine

W 1993 pojawił się kolejny biały Lincoln, który przez prawie rok przemierzał pierwsze kilometry nowych dróg życia wielu młodych par.

Przez dłuższy czas firma MOTOWETERAN korzystała z pojazdów zza wielkiej wody. Te niezwykle wygodne, przestronne auta znakomicie sprawdzały się jako limuzyny ślubne. Nawet Chevrolet Lumina ze swoim futurystycznym jak na owe czasy nadwoziem z godnością przewoził piękne panny w welonach i przystojnych kawalerów w cylindrach.Ten ciekawy samochód często był wybierany przez klientów jako wygodny samochód na ślub.

Chevrolet Lumina

Lata 90-te ubiegłego wieku były w Europie, a więc i w Polsce okresem wielkich przemian politycznych i ekonomicznych. Przemiany te nie pozostały bez wpływu na rozwój nowoczesnej motoryzacji w naszym kraju. Limuzyny ślubne stały się integralnym składnikiem naszych ulic i choć nadal były obiektami wielkiego zainteresowania to jednak nikogo już nie dziwiły prawie ośmiometrowe mastodonty poruszające się majestatycznie w miejskim ruchu.

strzał w dziesiątkę - Mercedes-Benz 180


W tej sytuacji zarząd SPÓŁKI MOTOWETERAN postanowił uatrakcyjnić swoją ofertę stawiając tym razem na pojazdy zabytkowe. Pierwsze okazyjnie nabyte auto retro to Mercedes-Benz 180 z 1958 roku okazał się w tamtym czasie strzałem w dziesiątkę. Przez prawie rok wysiłkiem wielu specjalistów trwały prace renowacyjno-rekonstrukcyjne, które zakończyły się wielkim sukcesem. Przepiękna, głęboka czerń karoserii świetnie korespondowała z nieskazitelnymi chromami atrapy, klamek i zderzaków. Przesuwany dach pozwalał się delektować jazdą w piękne słoneczne dni, a całości dopełniały klasyczne opony z białym wykończeniem. Jeżeli jest prawdą, że stare maszyny posiadają duszę to na pewno dotyczy to tego auta. Przejażdżka w nim to jak podróż wehikułem czasu, który zupełnie przypadkowo zbłądził do zestresowanej, skomputeryzowanej i skomercjalizowanej współczesności. Nawet delikatnie zachrypnięte lampowe radio potrafi na moment odwrócić uwagę Pana Młodego od przyszłej małżonki.... chociaż na moment.

Mercedes-Benz 180

król samochodów


Zupełnie inny charakter ma młodszy o ponad dziesięć lat jedyny na Wybrzeżu Rolls-Royce Silver Shadow w wersji LWB. Ten król samochodów pochodzi z lat kiedy świat opanowany był przez piękne lecz utopijne idee lansowane przez Dzieci Kwiaty, a muzyka Led Zeppelin okupowała światowe listy przebojów. Ten kto by w nim szukał śladów tamtych czasów srodze się zawiedzie.

Rolls-Royce zabytkowe auto do ślubu

Monumentalna atrapa zwieńczona uskrzydloną figurką Silver Lady sugeruje, że mamy do czynienia z prawdziwym arystokratą i gentlemanem o nienagannych manierach. Każdy element, każda śrubka w tym samochodzie poparte są ponad stu letnią historią firmy Rolls-Royce. Tej historii mogą pozazdrościć najwięksi konkurenci marki Rolls-Royce. Dziś jej część należy do firmy MOTOWETERAN dysponującej nietuzinkową flotą pojazdów.

Oprócz wspomnianego Rolls-Royce`a firma proponuje wynajem długich limuzyn w tym niezwykle elegancki czarny Lincoln Town Car Cartier Stretch Limousine ( model MILLENIUM ) z klasycznym, ale nowoczesnym wyposażeniem. Ten ponad 7-mio metrowy samochód kojarzony jest ze wspomnianym na początku hollywoodzkim światem sztuki filmowej stanowiąc dobrą wróżbę na nowe drogi młodych małżeńskich par.

wynajem limuzyn, auto do ślubu

Na początku listopada 2007 flotę firmy MOTOWETERAN zasiliła kolejna limuzyna ślubna Lincoln Town Car Executive Series Stretch Limousine ( model MILLENIUM ) która jeszcze do niedawna przemierzała kalifornijskie autostrady przyciągając wzrok bielą swojej karoserii.

auto retro, auta zabytkowe, stare auta

Chrysler PT Cruiser - nowoczesność w stylu retro
auto retro, auta zabytkowe, auta retro, limo

Do niedawna w naszej ofercie mieliśmy samochód do ślubu stylizowany na lata 50-te wyglądem przypominający auto retro Chrysler PT Cruiser. Niestety nasi klienci nie zaakceptowali go jako auto ślubne, co było głównym powodem wycofania tego auta z naszej oferty.

Przyszedł czas na kolejne limuzyny


W miejsce auta w stylu retro, jakim był niwątpliwie Chrysler PT Cruiser zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów na przełomie listopada i grudnia 2008 wprowadziliśmy kolejne limuzyny model MILLENIUM: pierwsza z nich to Lincoln Town Car Tiffany Stretch Limousine w kolorze Sapphire Blue w wersji dziewięcioosobowej została sprowadzona z USA

Historia firmy MOTOWETERAN - najstarszej na Wybrzeżu wypożyczalni limuzyn w krótkim wywiadzie dla telewizji ślubnej WEDDING TV w 2009 roku
Zapraszamy również do galerii zdjęć kilku wybranych samochodów, które na przestrzeni lat pracowały jako auta ślubne na nasz sukces

Wnętrze naszego białego Rolls-Royce'a


auto retro, auta zabytkowe, auta retro, limo

druga to Lincoln Town Car Signature Series Touring Sedan lśniąca perłową czerwienią Dubbonet Red w wersji sześcioosobowej sprowadzona z Kanady.

auto retro, auta zabytkowe, auta retro, limo

Od tej pory dzielnie służą naszym klientom, a nasz Mercedes-Benz 180 zmienił właściciela na naszego partnera - Kwiaciarnie DANA z Gdyni.

luksusowa salonka......


Jednocześnie miło poinformować Państwa o kolejnym zakupionym przez nas w USA samochodzie, który w grudniu 2010 zasilił naszą flotę - jest to bardzo bogato wyposażona tzw "salonka"

luksusowa salonka, ekstra van, limousine


luksusowa salonka, ekstra van, limousine

Ford Econoline w luksusowej wersji "La West" z silnikiem o pojemności 5,4 litra i mocy 250 KM. Salonka przypłynęła statkiem z USA - przeszła zabiegi kosmetyczne i gruntowny przegląd techniczny, przed oddaniem jej do Państwa dyspozycji, tak żeby mogła Państwu bezpiecznie służyć.

czekoladowy Mercedes 300 D...........


Luty 2011 roku przyniósł kolejne zmiany w naszej flocie. Sprowadziliśmy z USA następne auto do ślubu - Mercedes-Benz 300 D W 115 z 1976 w kolorze ciemnej czekolady, który obecnie przechodzi zabiegi renowacyjne żeby mógł jak najszybciej zasilić naszą flotę i być do Państwa dyspozycji. Nasz nowy nabytek jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów, klimatyzację i cztery elektrycznie sterowane szyby, co w tamtych latach było rzadkością w Mercedesach tej klasy w wersji europejskiej.

Mercedes-Benz 300 D W115


Nasz piękny czerwony Lincoln Town Car Signature Series Touring Sedan zmienił właściciela na naszego partnera z Wrocławia i od tej pory będzie woził Młode Pary w województwie dolnośląskim. W marcu zapowiadają się kolejne zmiany w naszej flocie............................. ale o tym napiszemy wkrótce - jak wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.

I stało się - początek kwietnia 2011 - już możemy pisać o zapowiedzianych wcześniej zmianach - nasza długa limuzyna Lincoln Town Car Tiffany Stretch Limousine w kolorze Sapphire Blue powiększyła flotę naszego partnera z Wrocławia, zmieniając tym samym właściciela. Już niedługo dopiszemy dalszy ciąg historii - planujemy kolejne zmiany w naszej flocie.......................

Koniec maja - nasz Mercedes-Benz W115 300 D AUTOMATIC z 1976 roku po sprowadzeniu z USA przeszedł drobne zabiegi renowacyjne ( blacharsko-lakiernicze ) oraz konserwację podwozia i profili zamkniętych, wymianę wkładów reflektorów na europejskie ( z zachowaniem oryginalnych - charakterystycznych dla wersji USA lamp ) a także gruntowny przegląd układu hamulcowego i zawieszenia, żeby mógł bezpiecznie służyć Państwu przy obsłudze uroczystości ślubnych i nie tylko....

Mercedes-Benz 300 D W115 AUTOMATIC

Mercedes-Benz 300 D W115 AUTOMATIC


pora na luksusowego SUV'a w naszej flocie


W pierwszych dniach lipca pożegnaliśmy się z naszą salonką i w jej miejsce zakupiliśmy luksusowego SUV'a jakim niewątpliwie jest BMW X5, który obok wysokiego, typowego dla firmy, komfortu oraz nienagannych właściwości jezdnych, prezentuje bardzo dobre własności terenowe. Ten blisko pięciometrowy SUV wyposażony jest w silnik o pojemności 4,4 litra, dysponujący mocą 286 KM pozwalający na rozpędzenie tego auta do 100km/godzinę w czasie 7,5 sekundy i osiągnięcie prędkości maksymalnej 207km/godzinę. Mamy nadzieję, że wynajęcie go na uroczystość pozostawi niezapomniane wrażenia.

luksusowa terenówka, X5, X6, X 5, X 6,


....przyszedł czas na jesienne zmiany


Z końcem kalendarzowego lata nastąpiły drobne zmiany w naszej flocie - dzień 21 września 2012 to wymiana naszego czekoladowego Mercedesa W115 na trzy inne autka zabytkowe: dwa Polskie Fiaty 125 P i Poloneza............................ale o tym wkrótce wraz ze zdjęciami naszych nowych autek. Dodam tylko, że dwa z nich mają oryginalne przebiegi w granicach trzydziestu paru tysięcy kilometrów i oryginalny lakier

W pierwszych dniach listopada 2012 piękny Lincoln Town Car Signature Series Touring Sedan w kolorze Dubbonet Red i długa limuzyna Lincoln Town Car Tiffany Stretch Limousine w kolorze Sapphire Blue wróciły do nas z Wrocławia w zamian za naszego SUV'a BMW X 5 Quartz Black, po półtorarocznej "delegacji" na Dolnym Śląsku i już są gotowe do pracy, do dyspozycji naszych klientów

2013 to rok planowych zmian w firmie


Pod koniec stycznia 2013 nasze piękne auta Lincoln Town Car Signature Series Touring Sedan w kolorze Dubbonet Red i Lincoln Town Car Executive Series Stretch Limousine w kolorze białym opuściły naszą flotę, ustępując miejsca kilku kultowym samochodom z epoki PRL.

Od jakiegoś czasu przygotowujemy kilka egzemplarzy Polskiego Fiata 125 P - roczniki: 1973 ; 1974 ; 1975.............ale o tym w najbliższym czasie razem ze zdjęciami nowych autek

We wrześniu 2013 nasz Lincoln Town Car Tiffany Stretch Limousine zmienił własciciela i będzie dostępny we współpracy z nami

Od września jeden z naszych samochodów retro POLSKI FIAT 125 P z 1975 w wersji "MILICJA" jest już do Państwa dyspozycji. Obsługuje takie uroczysości jak ślub, przjażdżka w stylu retro, czy reklama.

lato 2014 to czas na kolejną zmianę we flocie


auto retro, auta zabytkowe, auta retro, limo, rolls, royce, rojs

W pierwszych dniach lipca 2014 kolejny Rolls-Royce Silver Shadow zasilił naszą flotę - od razu trafił w "złote ręce" Mikołaja, ponieważ wymaga jeszcze drobnych zabiegów renowacyjnych, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, wymiany wkładów reflektorów na europejskie, a także gruntownego przegląd układu zapłonowego, paliwowego, oraz hamulcowego i zawieszenia, żeby mógł bezpiecznie służyć naszym klientom przy obsłudze różnych uroczystości.Teraz Rolls został polakierowany na biało, otrzymał winylowe poszycie dachu w kolorze czarnym, nowe wnętrze - tapierka z białej skóry z czrnymi dodatkami i już niedługo pojawi się w nowej odsłonie na naszej stronie i będzie gotowy do pracy.

wrzesień 2014 to powrót do floty szafirowej limuzyny.....


Ta limuzyna nas lubi - kolejny raz nasz Lincoln Town Car Tiffany Stretch Limousine zasilił naszą flotę i jest gotowy do pracy, do dyspozycji naszych klientów.

auto retro, auta zabytkowe, auta retro, limo, Bartek Nowopolskiwiosna,wiosna,wiosna - maj 2015 to kolejne zmiany


Wiosenne porządki we flocie skłoniły nas do wycofania z naszej floty długich limuzyn czarnej i szafirowej. Lada dzień odbieramy białego Rolls-Royce'a po kompletnej renowacji. Pod koniec maja 2015 zakupiliśmy w USA samochód BUICK SPECIAL z 1958 roku. Ten piękny krążownik jak tylko dopłynie z USA zostanie poddany zabiegom renowacyjnym i zasili naszą flotę.

czerwiec 2015 nasz Rolls-Royce olśniewający bielą zaczyna swoją służbę........


auto retro, auta zabytkowe, auta retro, limo, rolls, royce, rojs

Święto Niepodległości zaowocowało kolejną zmianą w naszej flocie - nasz POLSKI FIAT 125 P MILICJA zakończył służbę w naszych szeregach........


auto retro, auta zabytkowe, auta retro, limo, rolls, royce, rojs

Cały czas staramy się zmieniać i poszerzać naszą ofertę tak, żeby każdy mógł znaleźć coś godnego uwagi dla siebie w firmie MOTOWETERAN w niepowtarzalnych klimatach każdego z naszych wyjątkowych aut ślubnych,bez względu czy jest to samochód zabytkowy czy klasycznyautor historii - Jacek Śmiejan
aktualizacje - Alicja Nowopolska / Bartek NowopolskiFlota firmy MOTOWETERAN